Podkarpackie Edukacja Edukacja Edukacja

Edukacja


Dział Edukacji Muzealnej Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach muzealnych. Nasza oferta edukacyjna stanowi jedyny w swoim rodzaju suplement humanistycznej wiedzy podręcznikowej. Wychodzimy z założenia, że zapoznając się z odpowiednimi fragmentami ekspozycji możemy utrwalić i pogłębić posiadaną wiedzę. Bezpośredni kontakt z dziełem sztuki może zaowocować rozwinięciem zainteresowań przedmiotem nauczania. Wypracowany przez nas model różni się od typowego wykładu lekcyjnego i „zwiedzania”. O jego atrakcyjności przesądza aktywność obu stron – grupy i prowadzącego – we współtworzeniu niezapomnianego spotkania z zabytkiem.
Zwiedzanie tematyczne odbywa się w oparciu o udostępniane na ten czas zbiory, a niekiedy wystawy czasowe. Miejscem akcji jest niepowtarzalna sceneria muzeum wnętrz, co gwarantuje doznania estetyczne i w połączeniu ze sposobem prowadzenia zajęć aktywizuje młodego człowieka do twórczego myślenia.
Prowadzący ilustrują swe wypowiedzi eksponatami muzealnymi, uczą ich interpretacji i analizy. Sztuka świadomego patrzenia ma nie tylko kształtować gusty, ale pogłębiać wrażliwość na ducha minionych epok.

Serdecznie zapraszamy,
Edyta Kucaba-Łyszczek


Oferta lekcji muzealnych na rok 2013:

Szkoły podstawowe

Gimnazja

Szkoły ponadgimnazjalne

Poprawiony (poniedziałek, 11 lutego 2019 13:31)

 
Powiaty